0

اخبار روز / دانش و فن آوری

پیش بینی کاهش سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ – دیجیاتو + محبوب‌ترین اسم دخترانه در بین ایرانی‌ها – طراحی قالب وردپرس

اسفند ۲۳, ۱۳۹۶ در ۹:۲۴ ق.ظ توسط

از لحاظ مالی ۲۰۱۷ سالی درخشان برای شرکت سامسونگ به حساب می آید، اما پیش بینی ها نشان می دهند که حفظ این روند در سال جدید به هیچ وجه آسان نخواهد بود
بر طبق پیش بینی های کارشناسی انتظار می رود سود عملیاتی غول کره ای در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ با ۴.۸ افت نسبت به سه ماهه قبل از آن مواجه شود. رقم مذکور در دوره قبل (سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۷) برابر با ۱۴.۱ میلیارد دلار بوده است.

از طرف دیگر، به دلیل عدم استقبال مورد انتظار از آیفون X اپل، سفارش کمپانی آمریکایی به رقیب کره ای خود برای تولید نمایشگر موبایل مذکور نیز تا حدود نصف کاهش یافته که این خود منجر به ضربه خوردن به درآمدهای سامسونگ می شود.

در شرایطی که اوضاع کسب و کار نمایشگرهای سامسونگ به هیچ وجه راضی کننده نیست، واحد تولید چیپ ها و همچنین موبایل های هوشمند جور درآمدزایی را خواهند کشید. به لطف ورود نسبتاً قدرتمند پرچمداران جدید سامسونگ به بازار و افزایش ادامه دار قیمت چیپ های DRAM، اوضاع درآمدی غول کره ای در ماه های پیش رو آنقدر ها هم بد نخواهد بود.

خود سامسونگ معتقد است که کاهش مذکور ناشی از کسب درآمد کمتر از انتظار از فروش نمایشگرهای این شرکت، به خصوص نمایشگرهای OLED خواهد بود. ظاهراً پیش بینی های قبلی مبنی بر رشد انفجاری بازار پنل های OLED در ابتدای امسال محقق نخواهد شد و هنوز تقاضا به شکلی که در تصور مدیران این کمپانی شکل گرفته بود ایجاد نشده.

از لحاظ مالی ۲۰۱۷ سالی درخشان برای شرکت سامسونگ به حساب می آید، اما پیش بینی ها نشان می دهند که حفظ این روند در سال جدید به هیچ وجه آسان نخواهد بود.

——————-

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان ثبت‌احوال گفـت: از ابتدای تأسیس ثبت احوال ۱۴.۵ میلیون شناسنامه با نام‌ها و القاب حضرت فاطمه(س) صادر شده است

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اضافه کرد: در سال‌های اخیر مادران و پدران خوش ذوق ایرانی ترکیبات زیبایی با نام‌ها و القاب مبارک حضرت فاطمه برای فرزندان خود نظیر فاطمه جان، فاطمه‌تمنا، فاطمه جانا، یگانه فاطمه، فاطمه یکتا، هدیه فاطمه، نور فاطمه، سلاله زهرا، ستایش زهرا، مهربان زهرا و معصومه مه یاس انتخاب کرده‌اند.

ابوترابی در پایان صحبت‌هایش همچنین گفت: اولین شناسنامه‌ رسمی صادر شده در کشور متعلق به فردی به نام فاطمه خانم ایرانی بود.

همچنین در این مدت بیش از ۱۴.۵ میلیون شناسنامه برای افرادی صادر شده که نام‌ها و القاب حضرت فاطمه را داشته‌اند.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان ثبت‌احوال گفـت: از ابتدای تأسیس ثبت احوال ۱۴.۵ میلیون شناسنامه با نام‌ها و القاب حضرت فاطمه(س) صادر شده است.

وی ادامه داد: بیشترین فراوانی در این میان متعلق به نام فاطمه با نزدیک به ۵ میلیون فراوانی و پس از آن زهرا با فراوانی ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار، معصومه ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار و مرضیه با فراوانی ۵۰۰ هزار است.

سیف‌الله ابوترابی در آستانه‌ی میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ، اظهار کرد: در ۱۰۰ سالی که از تأسیس سازمان ثبت احوال کشور می‌گذرد، همواره نام مبارک فاطمه محبوب‌ترین نام نزد ایرانیان بوده است.

برچسب‌ها

پاسخ دهید