0

دانش و فن آوری

گوگل با همکاری JBL ساوند بار مجهز به دستیار صوتی هوشمند ساخته اند – دیجیاتو – طراحی قالب وردپرس

اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۹:۵۵ ق.ظ توسط

گوگل با همکاری کمپانی JBL دستگاهی ترکیبی را توسعه داده اند که کارکردهای یک ساوند بار را با دستیار صوتی هوشمند گوگل ترکیب کرده است
به عنوان مثال می توانید پس از اتصال این دستگاه به تلویزیون با گفتن «Hey Google» و در ادامه درخواست پخش یک محتوای ویدیویی، به سادگی فیلم، محتوای یوتویب و … را روی تلویزیون مشاهده کنید. همچنین می توانید درخواست پخش موسیقی را صادر کنید.

این اولین بار نیست که گوگل و JBL با یکدیگر همکاری می کنند. قبل تر نیز این دو کمپانی «JBL LINK View» را معرفی کرده بودند که در واقع یک نمایشگر هوشمند بود. همچنین JBL برخی از هدفون های بی سیم سری «اورست» و اسپیکرهای هوشمند خود را به دستیار صوتی هوشمند گوگل مجهز  کرده است.

به عبارتی می توان گفت این دستگاه مشابه با دانگل کروم کست است که با یک ساوندبار ترکیب شده و JBL Link Bar می تواند از قابلیت های اندروید TV ارائه شده در اندروید اوریو بهره ببرد.

علاوه بر این موارد می توان کنترل دستگاه های هوشمند پشتیبانی شده را نیز به دست گرفت. البته دستیار صوتی گوگل حتی در صورت خاموش بودن تلویزیون متصل شده نیز قابل استفاده است.

لازم است اشاره کنیم که گوگل در سال ۲۰۱۷ دستیار هوشمند خود را به اندروید TV افزوده بود. کمپانی ساکن ماونتین ویو اعلام کرده که JBL Link Bar از پاییز پیش رو روانه بازارها خواهد شد. با این حال هنوز قیمت آن مشخص نشده است.

گوگل با همکاری کمپانی JBL دستگاهی ترکیبی را توسعه داده اند که کارکردهای یک ساوند بار را با دستیار صوتی هوشمند گوگل ترکیب کرده است.

محصول جدید که «JBL Link Bar» نام دارد به درگاه HDMI مجهز شده و می تواند به عنوان یک پخش کننده صدا در اتاق نشیمن شما عمل کند، در حالی که قابلیت اجرای اندروید TV را نیز دارد. همچنین می توانید با استفاده از دستیار صوتی هوشمند گوگل اقدام به جستجوی صوتی نمایید یا حتی دستگاه های دیگر را کنترل کنید.

پاسخ دهید